1. 0
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. 6
  8. 7
  9. 8
« »

         Sausio 16 – 18 dienomis aš – Alina Jonušaitė ir Eglė Viliūtė vykome į Kauną - į LMS (Lietuvos moksleivių sąjungos) forumą, neeilinę X- ąją asamblėją. Kauno autobusų stotyje mus pasitiko mūsų koordinatorius – Justinas. Su viešuoju transportu atvykome į KTU Santaikos slėnį. Po registracijos turėjome tris paskaitas: apie verslą, lietuvių kalbą ir lyderystę. Vėliau dirbome skirtingose darbo grupėse – Eglė susipažino su asmenine rinkodara, o aš aiškinausi sėkmingą mokinių savivaldų bendradarbiavimą su mokiniais, jų veiklą. Dienos pabaigoje, po savarankiškos vakarienės mieste, vyko refleksija ir socializacija, kurios metu vyko orientacinės varžybos po KTU fakultetą.

          Kitą dieną po pusryčių ir mankštos turėjome svarstyti LMS ir MSIC (mokinių savivaldos informavimo centro) dokumentus, turėjome galimybę juos pakeisti, išimti ar pridėti naujų nuostatų. Po pietų vyko asamblėja, kurioje, gavusios mandatą, balsavome už svarstytų dokumentų pakeitimus. Galėjome pritarti, nepritarti ar susilaikyti prieš pakeitimą.

           Po įtemptos darbo dienos vėl buvo socializacija, jos metu vyko šokiai su DJ Donatello, buvo žaidžiami įvairūs žaidimai, kai kurie dalyviai žiūrėjo filmą.

          Trečią dieną dar turėjome dvi paskaitas: viena jų buvo apie lyderystę su VDU lektoriumi J. Kieseliausku, o kita apie žmogiškumą su kitu lektoriumi – J. Valčiuku.

          Namo grįžome patenkintos, pilnos įspūdžių ir naujų žinių apie LMS bei MSIC. Taip pat susipažinome su moksleiviais iš visos Lietuvos.

                                3g klasės gimnazistė Alina Jonušaitė

          Šių metų sausio 17-18 dienomis 1g klasės mokiniai Aurelija Vaitkutė ir Rokas Lubys dalyvavo Mokomojo Europos Parlamento (MEP)  tarpinėje sesijoje, Plungės Senamiesčio pagrindinėje mokykloje.  Pagrindinis darbas vyko komitetuose, o aptarimas - politinėse grupėse.  Nuo 20 h prasidėjo laisvas laikas. Antrą sesijos dieną plenariniame posėdyje pasirodė Plungės miesto meras A.  Klišonis ir mokyklos direktorius  A. Serva.  Meras prisidėjo pagalba iš savivaldybės ir kartu su jaunimu išreiškė poziciją svarstytais klausimais. Mokyklos direktorius pasitikėjo sesijos dalyviais,  priėmė  į mokyklą ir pasirūpino nakvyne.  Už MEP‘o sesiją dalyviai  nuoširdžiai dėkoja  M.  Šaltupiui, kuris stengėsi dėl pačios geriausios tarpinės sesijos  ir MEP‘o maisto rėmėjai L. Vaitkevičienei , bei budėtojoms.

          Pats projektas Europos Sąjungos šalyse vykdomas nuo 1989 metų. Nuo 2003 metų VšĮ Europos namai kasmet organizuoja MEP sesijas vyresniųjų klasių moksleiviams.

          Projekto tikslas - suteikti Lietuvos jaunimui žinias apie Europos Sąjungos institucijas, politiką bei sprendimų priėmimo tvarką, Europos integracijos procesus, ugdyti jaunuolių savimonę ne tik kaip Lietuvos, bet ir kaip ES piliečių. Mokomojo Europos Parlamento nacionalinis koordinatorius Lietuvoje – Europos namai, nevyriausybinė organizacija, vykdanti pilietiškumo ugdymo ir visuomenės informavimo projektus.

      MEP'o dalyviai įgavo motyvacijos, perlipo per save, įgavo žinių, kurių mokykloje per pamokas tikrai neįgausi. Domiesi politika? O gal tiesiog domiesi Europa? Nori išbandyt save? Ar nugalėti baimę?  Tiesiog sek www.mep.lt puslapį,  kuriame sužinosi kuomet ir kur vyks kitas MEP‘as !

        Mokomasis Europos Parlamentas pozityvus virusas !

1g klasės mokinė Aurelija Vaitkutė

          Sausio 17 d. Rietave vyko zoninės kaimo mokyklų  „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos. Jose dalyvavo abi Platelių gimnazijos 4-2 ir 5-6 klasių mokinių komandos. Esame drąsūs, stiprūs ir vikrūs, todėl grįžome namo iškovoję pirmąsias vietas ir su kelialapiu į kitą etapą - ruoštis tarpzoninėms varžyboms, kurios vyks kovo mėnesį.

Pradinių klasių mokytoja Jolanta Vaitkienė.

          Sausio 15d. Platelių gimnazijos sporto salėje vyko   Plungės rajono  bendrojo ugdymo kaimo vietovių  mokyklų mokinių estafesčių  „Drąsūs  stiprūs vikrūs“ varžybos. Mūsų gimnazijos komanda laimėjo varžybas prieš Alsėdžių gimnazijos mokinius. Tai jau antra  komanda sėkmingai praėjusi šį etapą.
Šeštadienį, sausio 17d.,   abi Platelių gimnazijos komandos vyksta į Rietavą, kur išbandys savo vikrumą  zoninėse varžybose.

 

          Švietimo ir mokslo ministerija, atsiliepdama į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti iniciatyvą, sausio 13 d. kvietė visas mokyklas dalyvauti akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Taip pat buvo raginama visose šalies mokyklose, kitose švietimo įstaigose sausio 13 d. 8 val. prie kiekvieno lango dešimčiai minučių, užgesinus šviesas, uždegti atminimo žvakes ir taip pagerbti žuvusiuosius už Lietuvos laisvę.

          Pilietinę visuotinę akciją „Atmintis gyva, nes liudija“ komisija rengia nuo 2008 m. Tada joje dalyvavo daugiau nei 100 mokyklų. 2014 m. -  daugiau kaip 1 200 mokyklų ir kitų institucijų. Organizatoriai tikisi, kad ši akcija paskatins puoselėti jaunimo istorinę atmintį bei patriotiškumą, prisiminti ir pagerbti žuvusiuosius bei nukentėjusius valstybės gynėjus.

          Mūsų gimnazija dalyvavo Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginyje bei prisidėjo prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“.  Sausio 13 d. 8.00 valandą gimnazijoje buvo užgesinta dešimčiai minučių šviesa patalpose ir languose uždegtos atminties žvakutės. Mokytojai mokiniams priminė 1991 m. sausio 13-os dienos įvykius, kalbėjosi, ką ši data reiškia mokiniams, jų šeimoms. Visų gimnazistų ir gimnazijos bendruomenės narių krūtines papuošė akcijos neužmirštuolės.

                                                                 D. Uščinienė

          Švietimo, aukštojo mokslo ir mokslo žurnalo „Reitingai“ rengėjai pirmą kartą kokybiniais pjūviais išanalizavo visas šalies vidurines mokyklas bei gimnazijas, aukštąsias mokyklas, universitetus bei kolegijas ir paskelbė 2013- 2014 m.m. geriausiųjų reitingus.

          Kaip aiškino projekto vadovė Jonė Kučinskaitė: „Žurnale „Reitingai“ pateikiami itin išsamūs ir platūs švietimo institucijų tyrimai. Tarkime, gimnazijos ir mokyklos reitinguotos net pagal šešiolika parametrų: galima sužinoti, kaip įstaigos abiturientams sekėsi laikyti egzaminus, kiek jie gavo „šimtukų“, kiek abiturientų įstojo į norimus universitetus ar kolegijas Lietuvoje, o kiek užsienyje ir t.t.“. Pasak jos, tokia plati ir visapusiška reitingavimo metodika plačiau atspindi tikrąjį gimnazijų ir vidurinių mokyklų pedagogų indėlį į abiturientų pasiekimus.

          Kokybiniais pjūviais buvo analizuojamos ir vertinamos visos Lietuvos vidurinės mokyklos bei gimnazijos (iš viso 410): paskutinėse vietose liko Mažeikių Sodų vidurinė mokykla, Trakų r. Paluknio vidurinė mokykla, Švenčionių r. Adutiškio vidurinė mokykla, Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio vidurinė mokykla, Pasvalio r. Vaškų vidurinė mokykla, Vilniaus r. Zujūnų vidurinė mokykla, Bezdonių vidurinė mokykla, Šalčininkų „Santarvės“ vidurinė mokykla.

          Galime didžiuotis kad mūsų gimnazija pagal 3 vertinimo kriterijus pateko tarp 50 geriausių šalies gimnazijų ir vidurinių mokyklų. Tarp 50 gimnazijų geriausiai išmokančių chemijos mūsų gimnazija yra 16 vietoje (chemijos mokytoja M. Margienė). Tarp geriausiai išmokančių geografiją – 35 vietoje (geografijos mokytoja D. Uščinienė). 44 vietoje tarp geriausiai išmokančių lietuvių kalbą (lietuvių kalbos mokytoja G. Kazlauskienė).

               Pasak tyrimo autorių: „Į geriausiųjų penkiasdešimtukus patekusių mokyklų pavyzdžiai rodo, kad viskas įmanoma, tereikia noro ir dar kelių komponentų: pirma, išmintingo, kūrybingo, azartiško ir siekti begalybės pasiryžusio mokyklos direktoriaus bei jo pavaduotojų komandos, antra, ne vadovėlinių, ne nuobodžių, o improvizuojančių, mokinių psichologiją išmanančių ir mokslo naujovėms besidominčių mokytojų, kurie gebėtų įžvelgti deimančiukus ir vaikų akyse uždegtų norą pasiekti daugiau.“

                                                                             D. Uščinienė

Papildoma informacija