1. 0
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. 6
  8. 7
  9. 8
« »

          Gegužės 27 d. mūsų gimnazijos ESF (Europos Socialinio Fondo) Akademijos komanda (Alina Jonušaitė, Erika Striaukaitė, Eglė Viliūtė, Ignas Platauna, Vytenis Sidabras) buvo pakviesta į Vilnių dalyvauti žinių patikrinimo testo finaliniame renginyje menų fabrike „Loftas“. Į renginį iš visos šalies susirinko 25 komandos, geriausiai išlaikiusios ESF Akademijos žinių patikrinimo testą bei atlikusios kitas užduotis.

          Finalinio renginio metu komandos dalyvavo proto mūšyje, kurį vedė aktorius D. Vaitiekūnas. Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad mūsų komanda užėmė III-ią vietą. Po apdovanojimų scenoje pasirodė talentingiausi Akademijos moksleiviai. Mūsų komandai atstovavo Alina ir Erika, kurios lanko gatvės šokių studiją „Motus“.

          Komanda džiaugiasi sėkmingai pasirodžiusi baigiamajame ESF Akademijos renginyje, užbaigusi II kursą ir yra apsiruošusi tęsti veiklą ir kitais metais.

Mokinių lyderių grupės koordinatorė D. Uščinienė

          Gegužės 19 dieną gimnazijoje vyko viktorina  „PAŽINK SAUGOMĄ TERITORIJĄ – ŽEMAITIJOS NACIONALINĮ PARKĄ 2015“. Ją organizavo Žemaitijos nacionalinio parko specialistė Edita Lydienė. Varžėsi 7 klasės  „Žiburele“,  8 klasės  „ŽNP spanguolėlės “ ir 1g klasės „Mes niek nemuokam“ komandos. Geriausiai pasirodė tie, kur nieko nemoka.

       Šių metų gegužės21 dieną mūsų gimnaziją pradžiugino jau kelerius metus rengiama anglų kalbos popietėlė. Popietę pradėjo  mažųjų gitaristų grupė (4kl. Dovydas, Jonas, Pijus), skambėjo penkių klasių atliekamos dainos: 3g - „Counting stars“, 2g - „Dancing in the Moonlight“, 8 kl. - „Let‘s Twist Again“, 7 kl. - „Rude“, 6 kl . - „Let Her Go“.  Kiekviena klasė buvo apdovanota padėkos raštai.

Agnė Sidabraitė 8 kl.

     Gegužės 22 d., Platelių gimnazijos komanda dalyvavo ŽNP organizuojamame „ Žaliosios savaitės 2015“ renginyje.

    Penktadienio ryte mokiniai iš Barstyčių vid. mokyklos, Plungės r. Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančio ir Platelių gimnazijų rinkosi Plokštinės Ekologinio ugdymo centre. Komandų laukė susipažinimo žaidimai, vietovės ABC parengimas, orientavimosi gamtoje rungtis, lobio paieška, „ aklųjų“ vedžiojimas bei matematinės rungtys su gamtinėmis mįslėmis.

     Aptariant „Žaliosios savaitės 2015“ renginį paaiškėjo, kad tą dieną kiekviena mokykla laimėjo po vieną rungtį, o anksčiau mokyklose organizuotoje ŽNP viktorinoje apie Žemaitijos nacionalinį parką, I vietą laimėjo Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus komanda. Platelių mokiniai liko antri, nes pritrūko vieno taško. Nepaisant laimėjimų ar pralaimėjimų, visi džiaugėsi saulėta diena, įdomiomis rungtimis bei šauniais jaunais žmonėmis. Mokyklos komandos išsiskirstė su šypsena veide bei puikiais įspūdžiais.

                                                            Platelių gimnazijos soc. pedagogė Loreta Vainauskienė

          Gegužės mėnesį Platelių gimnazijos vestibiulį puošia buvusios mokinės Justės Kazbaraitytės darbų paroda „Įkvėpta Ispanijos“. 

          Šiuo metu Justė   Vytauto Didžiojo universiteto viešosios komunikacijos  specialybės studentė. Mergina piešia naudodama įvairias technikas, tačiau labiausiai patinka  paprastos kūrybos priemonės - pieštukas ir aliejiniai dažai. Jos darbuose atsiskleidžia spalvų žaismas, vyrauja ryškūs atspalviai, susilieja šviesūs ir tamsūs fonai.   
          Visa gimnazijos bendruomenė džiaugiasi, turėdama proga  pamatyti Justės darbus, stebėti kaip ji užaugo  ir patobulėjo. Linkime jai kūrybinės sėkmės!

          Vertimų ir iliustracijų projektas „Tavo žvilgsnis" skaičiuoja jau vienuoliktus metus. 4–12 klasių moksleiviai bei studentai vertė grožinės literatūros tekstus iš anglų, prancūzų, rusų ir vokiečių kalbų.  Šis konkursas suteikė galimybę praktiškai pritaikyti turimas žinias – tiek gimtosios, tiek užsienio kalbų.

          Šiame konkurse dalyvavo 21 mūsų gimnazijos moksleivis.

SVEIKINAME VERTIMŲ KONKURSO „TAVO ŽVILGSNIS 2015“ NUGALĖTOJUS:

KOTRYNĄ ELZĘ KULIEŠIŪTĘ už vertimą iš rusų kalbos,

AUŠRINĘ LUKAVIČIŪTĘ už vertimą iš rusų kalbos,

MANTĄ VERKĮ už vertimą iš rusų kalbos,

LUKĄ ZABITĮ už vertimą iš anglų kalbos,

VYTENĮ BALSĮ už vertimą iš anglų kalbos,

RITĄ VILIŪTĘ už vertimą iš anglų kalbos,

RASĄ BURKEVIČIŪTĘ už vertimą iš anglų kalbos,

AUSTĖJĄ ALMINAITĘ už vertimą iš anglų kalbos,

ROKĄ LUBĮ už vertimą iš anglų kalbos,

BRIGITĄ BUDRECKYTĘ už vertimą iš anglų kalbos,

RAMŪNĄ LELIUGĄ už vertimą iš anglų kalbos

ir jų mokytojas Lolitą Petrauskienę Petraitienę, Viliją Ramonienę.

           Platelių gimnazijoje gegužės 8 d. vyko renginys skirtas Europos dienai paminėti. Prieš renginį aštuntokai paruošė stendą su informacija apie Europos Sąjungos šalis. Renginio metu į viktoriną „Europa“ susirinko ir savo žinias pasitikrino 6-8 klasių ir 1g-2g klasių mokiniai. Jiems reikėjo atsakyti į 12 klausimų apie Europos Sąjungą, jos plėtrą, šalis nares, žymius Europos veikėjus. Viktoriną stebėjo ir užduotis vertino gimnazijos direktorė R. Rubinienė ir prancūzų kalbos mokytoja V. Žalimienė. Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad geriausiai į klausimus atsakė ir užduotis atliko IV komanda, pasivadinusi „Lietuviais“: N. Stirbytė, D. Dobravolskytė, G. Daugintis, G. Kaunaitė, J. Kaunas. Jiems įteikti prizai ir padėkos už dalyvavimą viktorinoje.

         Antradienį, pratęsiant veiklų skirtų Europos dienai ciklą, 2g klasės geografijos pamokoje lankėsi savanoriai Chosė ir Andrėjus. Jie gimnazistams papasakojo apie savo šalis Ispaniją ir Ukrainą. Vaikai susipažino su šalių istorija, geografija, gamtine aplinka, lankytinais objektais, tradiciniais patiekalais,  įžymybėmis.

          Gegužės 7 d. vyko bandomasis Europos egzaminas 7, 8,1g klasių mokiniams, bei Europos egzaminas 2g-4g klasių mokiniams. Bandomajame egzamine dalyvavo 35 mokiniai, Europos egzamine 36 mokiniai.  Geriausiai 7-8 klasių grupėje pasirodė  septintokė Akvilė Dabšauskytė, 1g klasėje – Nikita Trachanovič. 2g-4g klasių grupėje pirmą vietą užėmė 2g klasės mokinė Modesta Jabšaitė.

Geografijos mokytoja metodininkė D. Uščinienė

ir istorijos mokytoja metodininkė E. Valančienė

          Lietuvos olimpinė akademija paskelbė  video konkursą „Sporto šakų pristatymas“. Konkurso tikslas didinti studentų ir mokinių domėjimąsi įvairiomis sporto šakomis.  Jame dalyvauti  ir pristatyti  mažai kam žinomą lietuvišką žaidimą  - ripką  nutarė 2g kl. mokiniai Ignas Platauna ir Vytenis Sidabras. Jiems talkino Platelių jaunimo ripkos komanda  bei Žemaitijos nacionalinio parko savanoriai Andrii ir Jose.  Filmas pateiktas vertinimui, rezultatai paaiškės birželio 5 d.

Linkime sėkmės!

 

          Balandžio 22d. Platelių gimnazijos pirmūnai / stropuoliai / gudragalviai/ protingiausieji - t.y. labai gerais  pirmą pusmetį pabaigę mokiniai, konkursų, olimpiadų laimėtojai  ilsėjosi nuo mokslo ir vyko tą dieną pramogauti į Pajūrio regioninį parką. Mokiniai susitiko su parko darbuotojais, pasižiūrėjo pažintinius filmukus, pasivaikščiojo po parko teritorijas. Tikimės, kad pailsėję mokiniai, su nauja energija kibs į mokslus.

          Plungės rajono Platelių  gimnazijos 

soc. pedagogė Loreta Vainauskienė

                      Nuo 2015-04-01 Telšių apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba Telšių rajono švietimo įstaigose organizavo mokinių piešinių ir plakatų konkursą „Ugnis – ir draugas, ir priešas“, kuris skirtas šv. Florijono, gaisrų sergėtojo dienai paminėti.

                       Platelių gimnazijos antrokai į  šį  konkursą išsiuntė 7 darbus. Ir savo amžiaus grupėje Gabrielė Jurkutė užėmė pirmą vietą, o Rugilė Alminaitė antrą vietą. Ketvirtokė Viktorija Ramonaitė užėmė trečią vietą. Mergaitės apdovanotos įvairiais prizais, pravesta ekskursija po Plungės gaisrinę, papasakota apie svarbų ir taip reikalingą gaisrininko darbą. Dėkojame konkurso organizatoriams už dovanas ir puikiai praleistą laiką bei supažindinimą su šia tarnyba.

Mokytoja Vitalija Lukavičienė }

           „Buvo labai smagi ir įdomi savaitė“ - taip  antrokai įvertino savaitės projektą „Pasaką skaitau vaikams“. Projekto tikslas- paįvairinti pamokas, motyvuoti skaitymui ir susitikti su įdomiais bei žinomais žmonėmis.

          Visą savaitę į klasę ėjo vis nauji pasakų ir skaitymo mylėtojai. Pirmadienį antrokus aplankė gimnazijos bibliotekininkė Vida Žalimienė, antradienį plateliškė audėja Laimutė Puidokienė, trečiadienį sulaukėme svečių iš Plungės,  visiems gerai žinomo trenerio Genadijaus Glikmano. O ketvirtadienį į mūsų ,,Antro žingsnio klasę" įžengė Žemaitijos nacionalinio parko direktorius Ramūnas Lydis. Projekto paskutinę dieną buvo staigmenų, nes pasikvietėme Žemaitijos nacionaliniame parke esančius savanorius Jose iš Ispanijos ir Andre iš Ukrainos. Susikalbėti ir jų sekamas pasakas mums padėjo suprasti socialinė pedagogė Loreta Vainauskienė.

          Žodžio  ir kalbos skambumą, vaizdų perteikimą žodžiu, fantaziją ir beribę kūrybos laisvę mums  skleidė vis naujas skaitovas. Esame dėkingi, kad sutikote įsijungti į projektą ir sakome, kad jis dar nesibaigė, nes dabar patys kuriame ir iliustruojame pirmąsias savo knygeles. Kas žino, gal po gero dešimtmečio jaunieji knygų mylėtojai taps garsiais rašytojais ir su dideliu džiaugsmu prisimins  svečius, kurie jiems skaitė pasakas.

 Mokytoja Vitalija Lukavičienė

           Š. m. balandžio 10-12 dienomis dalyvavome Lietuvos moksleivių sąjungos forume, kuris vyko Vilniuje. Mus maloniai pasitiko koordinatorė, kuri padėjo  nuvažiuoti iki LR seimo, o ten mūsų laukė N. Oželytės bei A. Kaušpėdo paskaitos apie pilietiškumą. Vakare vyko socializacija: buvome suskirstyti grupėmis ir pagal gautas situacijas turėjome sukurti vaidinimus. Kėlėmės anksti ryte ir išvykome į Asamblėjos vietą rinkti naujos Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentės, kuria tapo Akvilė Burneikaitė. Vakare mus linksmino grupė „Biplan“. Sekmadienio rytą išklausėme įdomių G. Česnuičio ir J. Pikelio paskaitų. Po šių paskaitų atsisveikinę su naujais draugais, pilni gerų įspūdžių išvykome namo.

Erika Striaupaitė ir Eglė Viliūtė 3g klasė

          Balandžio mėnesį aštuntokai lankėsi Klaipėdoje. Kelionės tikslas -   AB „Vakarų laivų gamykla“.   Ekskursijos metu įmonės atstovė Benjamina Pliauškienė supažindino su laivų statybos istorija Lietuvoje, laivų remontu, konversija, modernizacija, krovos bei kitomis uosto paslaugomis. Mokiniai galėjo gamyklos teritorijoje stebėti vykdomus darbus, apžiūrėti pastatytų ir pasaulio vandenyse plaukiojančių laivų modelius.

          Vėliau mokiniai nuvyko į Laikrodžių muziejų, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Laiko skaičiavimas“. Programos metu aiškinosi, kaip laikas buvo matuojamas iki laikrodžių išradimo. Susipažino su saulės, ugnies, smėlio, vandens laikrodžiais, jų veikimo principais.

          Ekskursiją užbaigė apsilankymas kino teatre.

8 klasės vadovė D. Uščinienė

Papildoma informacija